.

כמעט שם! אנא מלא את הטופס לגישה מידית!

מלא את הטופס ותוכל להתחיל מיד!

שרירנים ברחם - אל תשלימי עם הסבל !
גלי כיצד אפשר לאזן את המערכת ההורמונאלית ללא צורך בתרופות או בניתוחים פולשניים בעזרת טיפול נטורפתי טבעי, צמחי מרפא ותזונה .
השיטה הטבעית שעזרה לעשרות מטופלות שלי להימנע מניתוח.

 

מאת: ד"ר גילה ידידה Ph.D

אבחון שרירני רחם - לאבחן את מקור הבעיה

 את סובלת מכאבי בטן עזים ומרגישה צורך ללכת לשירותים בתדירות גבוהה, הבטן גדולה ונפוחה, המחזור החודשי מתארך ונמשך כמעט כל החודש ומלווה בכאבים עד כדי כך שיש ימים בהם את לא מסוגלת לקום מהמיטה, את תשושה ומרגישה חולה כל הזמן, נעדרת מהעבודה ולא מצליחה לתפקד בבית.

בבדיקות הדם אותרה אצלך אנמיה, רמת ההמוגלובין שלך ירדה ובבדיקות אצל רופא הנשים בבדיקת האולטרא סאונד גילו לך שרירן/מספר שרירנים ברחם (מיומות) .

מה זה בעצם שרירן ברחם ( או מיומות/פיברואידים)?
נובעים מהפרעה הורמונאלית המתבטאת בתופעה רפואית שכיחה שקיימת אצל 30-50 אחוז מאוכלוסית הנשים בגיל הפריון (25-50), גידולים אלו בדר"כ שפירים, אך ישנו סיכוי של חצי אחוז שהגידול יהפוך לממאיר.

גם כאשר האבחנה היא ברורה, ברפואה הקונבנציונאלית יש מספר פתרונות לטיפול:

 

תופעות הלוואי 

מה עוד חשוב לדעת על האורח הלא רצוי ?
השרירנים הם הסיבה הנפוצה לכריתת רחם בקרב נשים בגיל הפוריות, מה שמכניס את המטופלת לגיל המעבר, בהתאם לגיל בו עברת את הניתוח, גם אם את רק בת 37.

מה זה אומר- כניסה לגיל המעבר?

בגיל המעבר ישנה ירידה - ואף הפסקה - בייצור ההורמונים בשחלה, ובעיקר בייצור ההורמון הנשי, אסטרוגן ומכאן- אובדן הפוריות וכל תופעות הלוואי שהן פועל יוצא של הסטטוס החדש: גלי חום, יובש בנרתיק, עצבנות, אובדן מסת שריר, היחלשות העצמות אוסטאופורוזיס, הזעות מרובות, השמנה ביטנית,  מחלות קרדיו-וסקולריות, תופעות נוירו-פסיכולוגיות - הפרעות בשינה, דכאון, עייפות, ירידה בחשק המיני, חוסר מוטיבציה ועוד....

גם כאן יש פתרון קונבנציונאלי – נטילת הורמונים ותרופות שונות לטיפול בכל אחד מהמצבים.

מה הבעיה עם נטילת הורמונים?

נטילתם עשויה להתאים למי שמעוניינת בדרך זו ושגופה מגיב אליהן טוב, אלא שנטילת ההורמונים לא מתאימה לכל אשה ולא חפה מתופעות לוואי,ישנן נשים המדווחות על התנפחות כללית, על גודש בשד, ועליה בשכיחות  דימום מהנרתיק. 

קיימים מצבים בהם הטיפול ההורמונלי אסור, ובהם הפרעות בתפקודי כבד, גידולים ממאירים בשד או ברירית הרחם, תסחיפים בכלי הדם בעבר (תסחיף ריאתי, תסחיף מוחי או תסחיף בכלי הדם בעין)

 נשמע מפחיד, אבל מה האלטרנטיבה, להמשיך לסבול?

הטיפול הנטורופתי

הטיפול הנטורופתי תמיד נסמך על אבחנת הרופא הגניקולוג ויתמקד באיזון הורמונאלי ובצמצום הסימפטומים, יש בו כדי לצמצם משמעותית את גודלם של השרירנים.
הטיפול עשוי להיות ממושך ומצריך התמדה, ייתכן צמצום השרירנים עד כדי היעלמותם, עם זאת - אין טיפול זה מבטיח היעלמותם.
הטיפול עשוי להביא לתקופות ארוכות ללא כל סימפטומים
. יתרונו של הטיפול הטבעי בכך שהוא אינו פולשני, והוא עשוי לשפר את רמת הפוריות - דרך נירמול מאזן ההורמונים פרוגסטרון - אסטרוגן והוא אינו כולל דיכוי של רמות הורמונים/הוספתם. 

הטיפול ההרבליסטי יכלול :

אז זהו שרגע לפני שהחלטת לבחור, דעי שיש גם דרך אחרת שעובדת וששווה לבדוק את התאמתה אלייך.
אבל התוכנית לא מתאימה לכולן. למי היא כן מתאימה?

• למי שמעוניינת בטיפול טבעי.
• למי שמעוניינת להימנע מניתוח עד כמה שניתן .
• למי שאינה מעוניינת בנטילת הורמונים
• למי שאינה רוצה בהכנסה מהירה של גופה לגיל המעבר עקב הטיפול ההורמונאלי/הניתוח.
• למי שרוצה לשמר את הפוריות עד כמה שניתן
• למי שמוכנה לקחת אחריות ולהתמיד בתכנית הטיפול.

חשוב להפנים, כדי שהטיפול יצליח, לא מדובר בתקופה קצרה, אבל גם השרירן/ובמקרים רבים מספר שרירנים  אינם אורחים שצמחו בין לילה אחד והגיעו למימדים גדולים אלה שמשפיעים על בריאותך. צריך להפוך אותם  ל- אָ- סימפטומטיים -(מצב שאינו מצריך התערבות טיפולית).

מה המטרה בטיפול הטבעי?
לכווץ את המיומה, להקטין את גודלה, להוריד את הלחץ על איברי הבטן התחתונה, להפסיק את הדימום, להפסיק את הכאב, להסדיר את המחזור החודשי, ולשפר את איכות חייך, ללא טיפול פולשני, ומבלי להכניס לגוף הורמונים.

מה זה אומר?
קביעת תור לביקור אצל נטורופתית, והרבליסטית קלינית. בביקור ייערך לך אבחון יסודי ובניית תוכנית טיפול אישית בשילוב פורמולות צמחי מרפא ברקיחה אישית המותאמות למכלול התסמינים וההפרעות מהן את סובלת. אין כאן הוקוס פוקוס, יש עבודה ממוקדת שהתמדה בה תאפשר לך להימנע ממהלך בלתי הפיך- ניתוח.

לניתוח אפשר להגיע בשלב שכבר אין ברירה ועשית הכל. כדאי לעשות זאת מתוך בחירה מושכלת
אם קראת את המאמר עד סופו, ומצאת שאת מתאימה לטיפול- צרי קשר עוד היום לקבלת שיחת אבחון.

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.